12 روستای گردشگری ایران

دسته بندی :اخبار سایت

12 روستای گردشگری ایران (12 سفر مجازی)

روستاهای توریستی ایران یکی دوتا نیستند، اما همانطور که از عنوان برمی‌آید، به معرفی آن دسته از روستاهایی پرداخته‌ایم که معروف‌ترند و هرساله گردشگران زیادی به آنها سفر می‌کنند.

اورامان

اورامان

این روستا قدمتی حدود ۱۰۰۰ سال را داراست و بیشتر مردم استان کردستان ساکن این منطقه بوده و از این منطقه به سایر بخشهای استان کردستان کوچ کرده اند. بسیاری بر این عقیده‌اند که هورا همان اهورا بوده است. به این شکل اهورامان یعنی خانه اهورامزدا و اگر هورامان را برگرفته از هور اوستایی در معنای خورشید و مان را در معنای خانه بدانیم، معنای آن خانه و جایگاه خورشید است.

از جاده‌‌های کوهستانی مریوان می‌گذریم و ۷۵ کیلومتر که برویم، در جایی نزدیک سروآباد به روستای اورامان می‌رسیم. به اورامان، روستای هزارماسوله ایران می‌گویند، چون خانه‌هایش مثل ماسوله پلکانی‌ست. چند صد سال است که اورامان با خانه‌هایش در دل کوه‌های این منطقه جا خوش کرده و هنوز فرهنگ روستا تمام و کمال پابرجاست.

هجیج

12 روستای گردشگری ایران

روستای هجیج

روستای هجیج یا حجیج! به معنای دره سبز و عمیق. روستایی جذاب برای علاقه مندان به مناطق بکر و دیدنی که تمام خانه های روستا از سنگ ساخته شده اند و حتی یک آجر هم در ساخت آنها بکار نرفته است.درباره هجیج، قصه‌ای هست که می‌گوید، پانصد سال پیش در هجیج، آسمان خسیس شد و خشکسالی بیداد کرد. اهالی روستا سراغ مردی متدین که نسبش به امام موسی کاظم می‌رسید، رفتند تا برای باریدن باران، دعا کند. مرد دعا کرد و چشمه‌ای پر آب، دل خاک را شکافت و مرد از همان وقت، صاحب احترامی ویژه میان مردم شد و حتی پس از مرگش، بقعه‌ای به یادش ساختند به نام «بقعه سیدعبدالله» یا «بقعه کوسه هجیج».
کسی نمی‌داند این ماجرا درباره روستای هجیج و بقعه سیدعبدالله در کنار رودخانه سیروان، راست است یا تنها یک افسانه است؛ مهم این است که اهالی هجیج، اهل تسنن هستد، اما به امامزاده‌شان احترام می‌گذارند واین بقعه از پنج قرن پیش تاکنون سرپا بوده است و زیارتگاه دوستدارانش است. چراگاه های اطراف هجیج از جمله “پیازدول میشا”، “گاول” و … بسیار زیبا و خوش منظر می باشند؛ همچنین آبشاری که در نزدیکی روستا وجود دارد. 

سرآقا سید، ماسوله‌ای در زاگرس

12 روستای گردشگری ایران (12 سفر مجازی)

سرآقاسید

سرآقاسید، روستایی تاریخی واقع در چهارمحال و بختیاری که از جنوب به استان اصفهان و از غرب به خوزستان می‌رسد. روستای زیبای سرآقاسید یکی از جاذبه‌های تفریحی منطقه کوهرنگ می‌باشد.
این روستا علاوه بر قدمت اصیل و بافت تاریخی خود از جنبه های زیارتی ، سیاحتی و گردشگری مورد توجه همگان قرار گرفته است و هرساله انبوهی از گردشگران از جاهای مختلف کشور و کشورهای خارجی ازجمله ژاپن را به خود جلب می کند.

روستای کندوان

کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی در شهرستان اسکو است که از پیشینه تاریخی هفت هزار ساله برخوردار است. این روستای تاریخی و باستانی دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی در ۱۸ کیلومتری شهر اسکو است. این روستای تاریخی و باستانی دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌است که به‌دلیل قرار گرفتن در مسیر طلوع خورشید گون دوقان (محل طلوع خورشید) نامگذاری شده.

 خانه‌ها سنگی و کله قندی‌اند و در دل کوه قرار دارند. در کل روستا، گوشت مرغوبی دست مشتری داده می‌شود و کسی عسل نخریده آنجا را ترک نمی‌کند.

روستای درک

روستای درک

این روزها سفر به چابهار به اندازه سفر به رشت و بوشهر رونق دارد و یکی از جاهایی که خیلی‌ها رویایش را در سر دارند، روستای درک است. جایی مثل فیلم‌های تخیلی یا حتی رویاها.

روستای درک تنها جای‌ ایران است که در آن کویر و دریا به هم می‌رسند. تماشای تپه‌های ماسه‌ای چشم‌نواز، ساحل صخره‌ای، شنی و مرجانی، کوه و جنگل، گله‌های گوسفند و بز و شتر همه در یک جا، چیزهایی‌ست که در درک منتظرمان است.

روستای جواهرده

جواهرده روستایی زیبا در رامسر، در استان مازندران است که با زیبایی‌های وصف‌ناپذیرش، به‌عنوان یکی از شاهکارهای خلقت در عرصه طبیعت شناخته می‌شود.

استان مازندران یکی از استان‌های زیبا و خوش آب و هوای ایران است. شهرستان رامسر در این استان واقع شده است. رامسر با آب و هوای خوبش زبانزد همه است و جاهای دیدنی بسیاری دارد. یکی از این مکان‌های دیدنی رامسر، روستای جواهر ده است. این روستا به‌دلیل آب و هوای عالی و زیبایی‌های منحصربه‌فردش منطقه‌ای توریستی است و گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند.

همچنین می‌توان از گهواره سنگی، سلاژپشته، شیرسنگی ، چشمه‌های زیبای طبیعی به‌عنوان دیگر مناطق دیدنی جواهرده نام برد.

نشانی :  بعد از گذشتن از رامسر و بازارش، سه راهی فلسطین را به سمت جنوب رامسر می‌رویم تا در جاده جواهرده قرار بگیریم.

سرولات

سرولات

روستای سرولات در استان گیلان در فاصله 3 کیلومتری از جنوب شهر چابکسر در میانه کوه‌های بلند البرز در شمال ایران با چشم‌اندازهای تماشایی، رستوران‌ها و غذاهای محلی خوشمزه و… بر فراز یک دره و در میان دو رودخانه آچی‌رود و کورئه واقع شده است. سابقه سکونت در این روستا، به 400 سال پیش بازمی‌گردد.

12 روستای گردشگری ایران (12 سفر مجازی)

رستوران خاور خانم کجاست؟

در معروف‌ترین رستوران روستای سرولات به نام خاور خانم، غذاهای بومی گیلان همچون کباب ترش، ماهی، مرغ شکم‌پر، باقالی قاتق، میرزاقاسمی و… به شیوه اصیل و سنتی طبخ می‌شود. در کنار سرو فوق‌العاده، چاشنی‌هایی همچون زیتون پرورده،
سیرترشی، ترشی‌های محلی و… برای مهمانان آورده می‌شود.
رستوران خاور خانم در یکی از مرتفع‌ترین مناطق روستا در ساختمانی سه‌طبقه در لبه‌ دره‌ای بلند ساخته شده و شلوغی و صف طولانی‌اش به ویژگی‌های دوست‌داشتنی آن بدل شده‌اند.

قلعه رودخان، قلعه هزارپله گیلان

12 روستای گردشگری ایران (12 سفر مجازی)

حتی با تماشا‌کردن به عکس‌های قلعه رودخان حسی عالی رو دریافت مکنیم، چه برسد که با پای خودمان برویم و آن همه زیبایی و بوی خاک باران خورده را از نزدیک ببینیم و حس کنیم.

پایین قلعه می‌توانیم خودمان را به آش و کلوچه فومن مهمان کنیم و بعد از روی پل چوبی رودخانه رد شویم و به سنگفرش‌ها برسیم، جایی که ما را به پای پله‌های قلعه رودخان، باشکوه‌ترین و مهمترین دژ نظامی گیلان می‌رساند. به این قلعه هزارپله گیلان هم می‌گویند، چون پله‌هایش زیادند، آنقدر زیاد که وقتی به آن بالا برسیم، حسابی نفس‌مان بند آید.

نشانی این روستا بعد از گذشتن از روستاهای گشت، کرد محله، گشت رودخان، سیاه کش، گوراب پس، ملسکام، سعیدآباد (سید آباد) به روستای قلعه رودخان می‌رسیم. در این منطقه راه را ادامه می‌دهیم تا بعد از عبور از حیدرآلات به جایی برسیم که ماشین‌مان را پارک می‌کنیم.

روستای مازیچال

روستا مازیچال

روستایی زیبا

این روستا حال وهوای و رنگ بی نظیری داردحس عالی به انسان القا میکند. این روستا در منطقه کلاردشت مازندران، روستایی زیبا و دینی به نام مازیچال قرار دارد که به خاطر موقعیت و زیبایی شگفت انگیز آن یکی از مقاصد مهم گردشگران و طبیعت دوستان است.
این روستا در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و مازیچال در مقابل دیدگان مهمان خود چشم اندازی وسیع و تماشایی از رامسر تا چالوس و دریای مازندران را قرار می دهد. تصور کنید که در نگاهتان جنگل سبز و دریای آبی مازندران زیبایی خودشان را به رخ می کشند .

روستای ماسوله

12 روستای گردشگری ایران (12 سفر مجازی)

روستای تاریخی و توریستی ماسوله

روستای تاریخی و توریستی ماسوله، یکی از نقاط تاریخی، سرسبز و خوش آب و هوای شمال ایران با هوای مه آلود، تابستان‌های خنک و زمستان‌های پر برف است که بومیان آن را تالش‌ها تشکیل می‌دهند.

ماسوله در جنوب غربی استان گیلان در بخش سردار جنگل فومن، ۶۰ کیلومتری شهر رشت ۳۶ کیلومتری شهر فومن و ۲۰ کیلومتری شهر ماکلوان واقع است.

روستای سهولان

12 روستای گردشگری ایران (12 سفر مجازی)

 روستای سهولان مهاباد در آذربایجان غربی

روستای سهولان بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد. این پیشینه‌ی تاریخی را می‌توان در جای جای آن مشاهده کرد. در زبان کردی سهولان یعنی «یخ». این موضوع به خوبی سردسیری بودن این منطقه را نشان می‌دهد.

12 روستای گردشگری ایران (12 سفر مجازی)
لباس‌های مشهور سنتی کردی عمده پوشش مردم روستا را تشکیل می‌دهد. از جاذبه‌های روستا باید به غار آبی سهولان اشاره کرد. لونه کبوتر (لانه کبوتر) نام دیگری است که مردم بومی به این غار داده‌اند. این نامگذاری به دلیل وجود لانه‌های کبوتر درون غار است.
تاکنون ۳۰۰ مسیر آبی در این غار کشف شده است که از این رو می‌توان آن را در میان بزرگ‌ترین غارهای آبی ایران (دومین بعد از غار علیصدر) جای داد.

فروش عمده لباس کیلویی در مهاباد (بیلیونی‌برند BLB )

تیم ما در شهر مهاباد شمال غرب کشور است که در زمینه واردات و پخش عمده لباس استوک خارجی، کیف عمده ارزان، کفش استوک اروپایی، کتونی استوک اصل اروپایی و آمریکایی مارکدار، لوازم دوچرخه سواری و اسکی استوک، انواع اکسسوری اروپایی عمده، کفش زنانه عمده ارزان و طیف گسترده ای از محصولات اورجینال اروپایی فعال بوده و متشکل از افرادی متخصص است که بصورت روزمره پاسخگوی نیازهای همکاران خرده فروش و عمده فروش در سطح کشور است.

برای دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات و خرید آنها با ایدی تلگرام و اینستاگرام و واتس آپ تیم ما در ارتباط باشید. برای سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تماس با ما : 09141684494

ما رو در یوتیوب دنبال کنید : billionibrand

تلگرام بیلیونی برند
اینستاگرام بیلیونی برند
راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
libero. ultricies ipsum justo adipiscing et, mattis